کلاهبردار میلیاردی در اراک دستگیر شد / او سرمایه داران را شکار می کرد۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸دسته‌بندی: اخبار داغ, اقتصادى, پرونده

حادثه نیوز: جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری فرد شیادی که با جعل عنوان حدود ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود،‌ در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی استان خبر داد.

سرهنگ ” یوسف سپهوند” در این باره گفت: در پی وصول شکوائیه های متعدد شهروندان اراکی در رابطه با کلاهبرداری از آنان، بررسی موضوع به پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ارجاع شد.

‌وی ادامه داد: با تحقیقات و بررسی های انجام شده پلیس، مشخص شد که کلاهبردار فراری، طی چندین سال با جلب اعتماد افراد سرمایه دار و معرفی خود به عنوان یکی از کارمندان عالی رتبه نهادهای حکومتی، از آنان کلاهبرداری کرده و سپس به مکان نامعلومی متواری شده و طی این مدت نیز در چندین نوبت محل سکونت خود را تغییر داده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تکمیل تحقیقات، سرانجام سرنخ هایی از فعالیت های این فرد و محل اختفایش که با روش های مختلف سعی بر فرار از اجرای قانون داشت، در شهرستان اراک به دست آمد .

سرهنگ سپهوند یادآور شد: پس از اطمینان از صحت موضوع و هماهنگی لازم با دستگاه قضائی و کنترل نامحسوس محل اختفای کلاهبردار مذکور از سوی ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان، متهم در مخفیگاهش در اراک دستگیر و به یگان انتظامی منتقل شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی های تخصصی و فنی مأموران به ۴۵ فقره کلاهبرداری، جعل و دیگر بزه های انتصابی از شهروندان به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کرد.

سرهنگ سپهوند در ادامه بیان داشت: از مخفیگاه متهم ۵۵۰ میلیون ریال وجه نقد ، ۵۰ فقره چک برگشتی، تعدادی گوشی تلفن همراه و دیگر ادوات مجرمانه از مخفیگاه این فرد، کشف و متهم پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی و با صدور قرار روانه زندان شد.

وی بیان کرد: تاکنون این پرونده چندین شاکی داشته و شهروندانی که به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند با مراجعه به پلیس امنیت عمومی استان پیگیر موضوع از طریق قانونی باشند.


لینک خبر: http://hadesenews.ir/?p=1085
(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *