انهدام باند کلاهبرداری در اصفهان۳ فروردین, ۱۳۹۸دسته‌بندی: اخبار ویژه, اقتصادى, پرونده

حادثه نیوز: فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای یک باند ۴ نفره که با ترفند خرید اموال و با اسامی جعلی ۱۵ میلیارد ریال در شهرهای مختلف کشور کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.

سردار “مهدی معصوم بیگی” اظهار داشت: در پی دریافت شکایات مردمی مبنی بر خرید اموال از شهروندان با اسامی جعلی و متواری شدن کلاهبرداران ، کشف هویت و محل اختفای این افراد به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این افراد با راه اندازی یک فروشگاه و کسب اطمین

ان فروشندگان اقدام به خرید اموال به صورت چکی کرده و متواری شده بودند افزود: در بررسی های تخصصی به عمل آمده مشخص شد این افراد تاکنون ۲۰ شاکی دارند و در چندین شهر و دیگر استان های کشور نیز با ترفند خرید اموال از شهروندان کلاهبرداری کرده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت : کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان موفق شدند هر ۴ کلاهبرداررا شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی ۴ عملیات جداگانه دستگیر کنند.

سردار معصوم بیگی اضافه کرد: افراد دستگیر شده تاکنون به ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۲۰ نفر اعتراف کرده اند و پرونده برای بررسی دیگر ابعاد آن مفتوح است .

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از یک انبار متعلق به آنها، مقداری اموال شامل ، رنگ لوله ،دستگاه های برش چوب ، رادیاتور،سرامیک ، چوب ،دستگاه پرس ام دی اف ، دستگاه بیکوم مبل و کولر آبی کشف شد بیان داشت: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۲ میلیارد ریال اعلام کرده اند .

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان از تشکیل پرونده و تحویل متهمان به مراجع قضائی خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر افراد را نخورید و حتی الامکان اموال خود را به صورت نقدی به فروش برسانید و در صورت دریافت چک حتما قبل از تحویل اقلام نسبت به استعلام آن از بانک مربوطه اقدام شود.


لینک خبر: http://hadesenews.ir/?p=533
(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *